02166891290     02166872449
02166891290     02166872449

آشنایی با سند اجاره ای

آشنایی با سند اجاره ای

آشنایی با سند اجاره ای و شرایط و موارد استفاده از اجاره سند ،شاید دغدغه بسیاری از شما عززان باشد.برای مطلع شدن ار این شرایط و چگونگی روال کار با ما همراه باشید.

آشنایی با سند اجاره ای و شرایط و موارد آن

سند اجاره ای وقتی معنا پیدا می کند که فردی به عنوان متهم در دادسرا یا دادگاه مورد اتهام قرار می گیرد.
جدا از اینکه فرد مجرم است یا نه، در ابتدای فرآیند رسیدگی و تحقیقات مقدماتی به منظور جلوگیری از فرار متهم و دسترسی فوری به متهم توسط مقام قضایی قرار صادر می شود.
در مقاله های پیشین نسبت به انواع قرار های صادره اشاره شده است: از جمله قرار بازداشت موقت و قرار وثیقه و قرار کفالت. ولی هنگامی که قرار وثیقه صادر می شود، متهم می تواند یکی از سه گزینه: سند مالکیت، ضمانت نامه بانکی و یا وجه نقد را در اختیار مقام قضایی قرار دهد.بدیهی است که ارائه سند ششدانگ ملکی از گزینه های دیگر سهل تر است.چرا که برای اخذ ضمانت نامه بانکی از بانک مطبوعه یا باید سند ملکی در اختیار بانک قرار داد یا وجه نقد بنابراین در صورت عدم دسترسی و توانایی مالی به وثیقه مورد نظر باید سراغ دوستان و بستگان رفت ولی پیدا کردن سند ششدانگ که دارای شاخص های مد نظر مقام قضایی باشد؛ اعم از اینکه سند در رهن نباشد، ششدانگ و دارای عرصه و اعیان و…. باشد و مشکلات عدیده دیگری مانند حفظ آبرو میان آشنایان و بستگان باعث می شود شخص متهم به اجاره سند رو آورد.شما در حال مطالعه آشنایی با سند اجاره ای می باشید.در ادامه با ماهمراه باشید.

آشنایی با سند اجاره ای و نکته مهم

البته تهیه اجاره سند از منابع مختلف و متفرقه می تواند مشکلات جدی را پیش پای متهم و خانواده آن قرار دهد. از این رو به شدت توصیه میشود تا جهت اجاره سند اجاره ای به مراجع و دفاتر عامل و موسسات حقوقی که دارای رزومه کاری موفق و از حسن شهرت برخوردار هستند مراجعه شود. چرا که سندی که از آن به عنوان سند اجاره ای نام برده می شود و توسط اشخاص به خانواده متهم واگذار می شود بر خلاف اهداف تبرعی و کمک به دیگران با دریافت مبالغ بالایی از آنها انجام می شود و با توجه به اینکه خانواده متهم ممکن است در شرایط اظطرار و ناچاری به اجاره سند اجاره ای رو آورند از این رو دقت در تهیه سند اجاره ای بسیار حائز اهمیت می باشد.
همانطور که اشاره شد هنگامی که فردی با اتهامی مواجه می شود اغلب مایل است با هر قیمتی از وضعیت فعلی خود خلاص شود با این حال همه افراد نمی توانند وثیقه ای برای آزادی خود ارائه کنند در این مواقع اجاره سند اجاره ای یک راه حل منطقی برای ارائه وثیقه به مرجع قضایی می باشد.
سند اجاره ای به عنوان یک تضمین کننده به متهم کمک می کند بطور موقت و تا زمان صدور حکم از زندان آزاد شود.
بطور کلی آشنایی با سند اجاره ای نیازمند بررسی دقیق و شفاف برای جلوگیری از هر گونه نقض قوانین و بروز اختلاف و مشکلات بیشتر بین متهم و صاحب سند اجاره ای را می طلبد.

آشنایی با سند اجاره ای ، موافقت قاضی

برای تودیع وثیقه با استفاده از سند ملکی یا سند اجاره ای بدوا با موافقت قاضی یا دادستان محلی، شخص صاحب سند با حضور در نزد مقام قضایی و ارائه درخواست کتبی مبنی بر ضمانت متهم و ارائه وثیقه ملکی خود، دستور کارشناسی را از مقام قضایی دریافت می کند، کارشناس رسمی دادگستری با مراجعه به ملک مورد وثیقه و بررسی تمامی حدود و اربعه و اصالت سند مذکور نظریه کارشناسی خود را به مقام قضایی ارائه می کند در صورتی که ارزش ملک مورد نظر حداقل به همان میزان قرار صادره باشد مقام قضایی با صدور دستور بازداشت ملک به اداره ثبت اسناد و املاک و نهایتا با قبولی قرار یا به عبارتی امضاء قرار قبولی وثیقه توسط صاحب سند اجاره ای متهم آزاد میشود.
گروه مشاورین کارگزاران با کادر مجرب و وکلای با تجربه در ارائه خدمات ذکر شده در کنار شما عزیزان میباشد.

آشنایی با سند اجاره ای

آشنایی با سند اجاره ای

گروه مشاورین کارگزاران

در این بخش سعی شد تا آشنایی با سند اجاره ای را مورد نقد و بررسی قرار بدهیم و با شرایط آن بیشتر آسنا بشویم.در صورت داشتن هرگونه سوال و نیاز به مشاوره ای با ما ارتباط برقرار کنید.

  • 1402-01-27   
  • 1402-07-23   
  • کارگزاران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 − 2 =

© حقوق انتشار برای وب سایت کارگزاران محفوظ است

گروه مشاورین کارگزاران

logo-samandehi