سند اجاره ای برای دادگاه

سند اجاره ای برای دادگاه

دسته ها : سند اجاره ای

شرایط سند اجاره ای برای دادگاه

سندهای اجاره ای امروزه کاربرد گسترده ای دارند که سند اجاره ای برای دادگاه یکی از موارد مهم در این زمینه می باشد .
سند اجاره ای برای ارائه به دادگاه ها و دادسراهای کشور زمانی لازم است که مقام قضایی برای آزادی موقت متهم از زندان قرار وثیقه صادر نماید.
در واقع شرایط آزادی فرد با سند اجاره ای در دو مرحله صورت می گیرد.
در مرحله اول مرجع قضایی میزان وثیقه را بر اساس نوع جرم مرتکب شده تعین می کند و در مرحله دوم فرد متهم یا بستگان وی وثیقه مورد نظر را تهیه می نمایند.
وثیقه تهیه شده می تواند مال منقول یا غیرمنقول باشد.
در واقع مال منقول مالی است که قابلیت جابه جای داشته باشد مانند خودرو و مال غیر منقول مالی است که ثابت بوده و نتوان آن را جابه جا کرد مانند زمین.
اگر فرد از مال منقول مانند سند خودرو برای ضمانت خویش استفاده نماید باید خود ماشین را نیز در اختیار دادگاه قرار داده و در پارکینگ دادگاه توقیف شود.

اگر شخص دیگری بنا به دلایل مختلف ضمانت متهم را عهده دار شود می تواند در مواقعی مانند فروش ملک یا منصرف شدن از ضمانت متهم، خواستار دریافت وثیقه خود شود .
در این موارد سندگذار باید فرد متهم را در دادگاه حاضر کرده و خواهان آزادی وثیقه خویش باشد البته لازم به ذکر است که اگر فرد وثیقه دیگری برای ضمانت خویش داشته باشد آن را به دادگاه ارائه نماید تا  بتواند به طور موقت از زندان آزاد گردد.
در مواردی که فرد و بستگان وی نتوانند سند مورد نیاز را تهیه نمایند اقدام به اجاره سند می کنند.

مراکز اجاره سند جهت ارائه به دادگاه

مراکز اجاره سند زیادی در سطح کشور در حال فعالیت می باشند که در این مورد حتما پیشنهاد می شود به مراکزی مراجعه نمایید که کارشناس حقوقی با سابقه در این زمینه را داشته باشد.
کلیه مراحل آزادی متهم با سند اجاره ای معمولا بین 48 تا 72 ساعت کاری به طول می انجامد که برخی از مراکز اجاره سند به دلیل نداشتن تجربه کاری بالا مدت زمان آزادی متهم از زندان را با تاخیر مواجه می سازند.
البته در مواردی که جرم ارتکاب یافته توسط فرد سبک باشد می تواند از فیش حقوقی برای ضمانت خویش استفاده نماید .
گروه مشاورین کارگزاران خدمات ضمانت متهمان و زندانیان جرایم غیرعمد را با سند اجاره ای ، فیش حقوقی و سایر ضمانت نامه های معتبر مهیا ساخته است و کلیه مراحل تامین وثیقه برای ارائه به دادگاه ها و دادسراهای کشور را با شفافیت کامل انجام می دهد.
کلیه اسناد قابل ارائه به دادگاه و دادسراهای کشور در این مرکز اجاره سند چندین بار مورد بازبینی واقع می شوند تا از معتبر بودن اسناد اطمینان کامل حاصل شود.
این مرکز اجاره سند همواره از بدو تاسیس خود تسریع در امور ضمانتی را در الویت کاری خود قرار داده است و در همین راستا از وکلای خبره و کاربلد با سابقه کاری مرتبط در امورات ضمانتی استفاده به عمل آورده است .
قیمت سند اجاره ای برای دادگاه بر حسب نوع پرونده و جرم ارتکاب یافته توسط متهم تعین می شود . برای دریافت اطلاعات تکمیلی با دفتر گروه مشاورین کارگزاران در ارتباط باشید.

باتشکر


گروه مشاورین کارگزاران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *