سند اجاره ای چیست

سند اجاره ای چیست

دسته ها : سند اجاره ای

سند اجاره ای چیست ؟

اگر برای شما هم سوال این است که سند اجاره ای چیست بهتر است تا پایان این مقاله همراه ما باشید . سند اجاره ای را برای چه مواردی می توان تهیه کرد و چه میران مبلغ برای تهیه سند اجاره ای نیاز است یا شرایط پرداخت آن به چه شکلی است ؟

سند اجاره ای را می توان برای موارد مختلفی تهیه کرد . در واقع سند اجاره ای همان سند هایی هستند که شما برای منزل یا همان اموال منقول و غیر منقول خود در دست دارید . اما پس اجاره سند برای چیست ؟ اجاره سند زمانی است که شما سند مورد نظر را در دست ندارید . اما چه زمان نیاز به تهیه سند داریم . سند اجاره ای می تواند برای موارد مختلف تهیه شود :

سند برای ضمانت و آزادی زندانی

سند برای مرخصی زندانی

سند برای اخذ وام

سند برای گمرکی

سند برای ممنوع الخروجی و …

پس در تمامی کارهایی که سند به عنوان ضمانت می تواند استفاده شود در صورت نداشتن سند به ارزش مورد نظر می توان سند را اجاره نمود .

اجاره سند برای ضمانت متهم یا زندانی

به زبان خیلی ساده زمانی که شخصی به دلایلی به دادگاه احضار می شود و در وهله اول تا قبل از زمان رسیدگی نهایی به پرونده متهم شناخته می شود ، تا قبل از این زمان در صورت داشتن شرایط پرونده می تواند به قید ضمانت آزاد شود و موقتا آزاد باشد که البته میزان وثیقه توسط قاضی دادگاه تعیین خواهد شد و شخص در صورت داشتن این میزان وثیقه می تواند آن را ارائه نموده و خود را ضمانت نماید .

البته زمانی پیش می آید که شخص شرایط آزادی به قید ضمانت را دارد اما وثیقه تعیین شده را ندارد . در اینصورت باید سند را اجاره نماید . پس یکی از اصلی ترین موارد تهیه سند اجاره ای ، ارائه آن حهت ضمانت و یا آزادی متهم و زندانیست . همچنین مرخصی زندانی نیز درصورت داشتن شرایط مرخصی توسط سند ممکن است .

گروه مشاورن کارگزاران خدمات اجاره سند خود را در محوریت ضمانت ، مرخصی و آزادی متهمان و زندانیان جرائم غیر عمد ارائه می نماید . زمانی که شما خانواده های محترم نیاز به تامین وثیقه و اجاره ضمانت نامه معتبر داشتید ما در کنار شما هستیم . مشاورین و کارشناسان ما اسناد ضمانتی معتبر را در یک مجموعه منظم بارها مورد بازبینی و بررسی قرار داده اند و اسناد سالم و بدون مشکل را آماده ارائه به آن دست از عزیزانی نموده اند که نیاز به تامین وثیقه معتبر دارند .

شما عزیزان می توانید یه راحتی از هر کجای کشور که هستید از طریق خطوط ارتباطی همه روزه با ما تماس گرفته و پس از مشاوره با کارشناسان ما ، در صورت احراز شرایط پرونده ، همکاری خود را با ما آغار نمائید .

گروه مشاورین کارگزاران ، هیچگونه محدودیتی در میزان وثیقه های اجاره ای نداشته و ارائه خدمات با توجه به تخصص و سابقه وکلای این مجموعه در کمتر از چند روز کاری انجام می گیرد .

قیمت سند اجاره ای

در مقاله سند اجاره ای چیست ، رسیدیم به موضوع قیمت سند های اجاره ای . دوستان عزیز قبل از هر چیزی باید گفت اجاره سند هم همانند سایر کارها دارای قوانین خودش است ، که البته این قوانین در تمامی دفاتر عامل به شکل کامل رعایت می شود . هزینه های اجاره سند دارای عرف مشخص و نرخ تقریبا یکسانی هستند و اختلاف قیمت در هزینه ها بسیار زیاد نیست .

اما بازهم تاکید می کنیم که دفاتر عامل اینگونه هستند . منظور از دفاتر عامل دفاتری هستند که کار آنها اجاره سند است و به شکل قانونی و بارعایت تمامی قوانین در این زمینه فعالیت می کنند .

قیمت اجاره سند ثابت نیست و با توجه به ارزش پرونده تعیین خواهد شد اما این محاسبه قیمت ها به شکل درصدی نیستند و توجه داشته باشید که هرگونه محاسبات قیمت به شکل در صدی کاملا خلاف هستند و هرگز برای اینگونه موارد هزینه ای پرداخت نکنید .

مراحل تهیه سند ( تودیع وثیقه ) از گروه مشاورین کارگزاران

1- حضور در دفتر کارگزاران و مشاوره رایگان و تنظیم قرارداد عطف به ماده 10 قانون مدنی.

2- ارائه سند شش دانگ کارشناسی شده به بازپرس محترم در دادسرا یا قاضی محترم در دادگاه و اخذ نامه نیابت برای مجتمع قضائی شهر یا شهرستانی که سند شش دانگ و ملک ارائه شده درآن شهرستان واقع شده است .

3- ارجاع نامه نیابت به مجتمع قضائی مورد تقاضا و دریافت دستور کارشناسی توسط احدی از کارشناسان رسمی دادگستری برای ارزیابی ملک مذکور .

4- در صورتی که مبلغ ارزیابی ملک مورد نظر توسط کارشناس حداقل به میزان قرار وثیقه تأمین گردید، با اخذ دستور بازداشت سند ، از مقام قضائی محترم نسبت به بازداشت ملک مذکور ازطریق اداره ثبت اسناد و املاک اقدام می شود .

5- نامه بازداشتی اداره ثبت و اسناد به انضمام نامه کارشناسی و اوراق قبولی قرار ، معمولأ با پست قضائی به مرجع صادر کننده ارسال می شود .

گروه مشاورین کارگزاران ضمن ارائه خدمات سند و تنظیم قرارداد اجاره سند ، هیچگونه مبلغی بابت پیش پرداخت از شما عزیزان دریافت ننموده و تمامی مراحل تسویه حساب پس از اتمام مراحل کاری و اداری صورت خواهد گرفت .

جهت گسب اطلاعات بیشتر و طرح سولات و یا مشاوره با ما تماس بگیرید . با تشکر کارگزاران


گروه مشاورین کارگزاران
برچسب های پست :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *