چگونه به دفاتر اجاره سند اعتماد کنیم

چگونه به دفاتر اجاره سند اعتماد کنیم

دسته ها : سند اجاره ای

چگونه به دفاتر اجاره سند اعتماد کنیم ؟

چگونه به دفاتر اجاره سند اعتماد کنیم ؟ با ما همراه باشید . همانطور که ممکن است بدانید پروسه اجاره کردن سند یکی از مراحلی است که ممکن است در طی آزادی و یا ضمانت زندانی خود با آن روبرو شوید . در حقیقت زمانی که قاضی محترم قرار وثیقه صادر می نماید ، متهم می تواند به قصد ضمانت موقتا آزاد شود تا زمان رسیدگی نهایی به پرونده و صدور حکم نهایی فرا برسد .

تماس با مشاوررین همه روزه حتی روز های تعطیل

از 8 صبح تا 8 شب

شماره تماس های دفتر : 02166891290 / 02166872449 

زمانی که قاضی محترم قرار وثیقه صادر می کند ، این وثیقه میزان مشخصی دارد و متهم باید این میزان وثیقه را به دادگاه ارائه نماید . سند ملک ، سند شش دانگ و … به شرطی که ارزش آن با میزان وثیقه برابری کند و البته مشکلی هم نداشته باشد می تواند به عنوان ضمانت متهم ارائه شود .

در صورتی که دسترسی یه این میزان وثیقه را داشته باشیم که مشکلی نیست ، اما زمانی که متهم دسترسی به این میزان وثیقه تعیین شده را ندارد اما لازم است تا بیرون از زندان باشد ، پس حتما باید این میزان وثیقه را تامین کند . در این حالت تنها راه اجاره سند می باشد . یعنی میزان وثیقه تعیین شده را از دفاتر معتبری که کار آنها ارائه سند وضمانت نامه اجاره ای برای ضمانت و یا آزادی متهم و زندانی است تهیه کنند .

بسیاری مردم حتی نمی دانند اینگونه مراجعی وجود دارند و اگر هم بدانند با خود می پرسند که چگونه به دفاتر اجاره سند اعتماد کنیم و هزینه ای را بابت دریافت سند به آنها یپردازیم .

خب در اینجا دو موضوع بسیار مهم مطرح است . اولی بحث اعتماد اجاره دهنده به متهم و دومی متهم به سند گذار است .

سند گذار

مراجعی که اجاره دهنده سند و وثیقه اجاره ای هستند ، در اصطلاح سند گذار نامیده می شوند . برخی از افراد ممکن است حتی قبل ار اینکه بپرسند چگونه به دفاتر اجاره سند اعتماد کنیم ، سوالشان این باشد که سند گذار چگونه به ما و متهم اعتماد خواهد کرد و سند را به عنوان ضمانت به ما ارائه خواهد نمود .

قبل از هرچیزی گفتن این موضوع خالی از لطف نیست که برای هر جرمی قرار وثیقه صادر نمی شود و صادر شدن قرار وثیقه برای متهم با تشخیص قاضی محترم و شرایط خاصی صادر می شود .

موضوع بعدی این است که اجاره دادن و اجاره کردن سند تحت شراط خاصی صورت می گیرد . برای مثال در گروه مشاورین کارگزاران این پروسه به شکل زیر است :

1– حضور در دفتر کارگزاران و مشاوره رایگان و تنظیم قرارداد عطف به ماده 10 قانون مدنی.

2– ارائه سند شش دانگ کارشناسی شده به بازپرس محترم در دادسرا یا قاضی محترم در دادگاه و اخذ نامه نیابت برای مجتمع قضائی شهر یا شهرستانی که سند شش دانگ و ملک ارائه شده درآن شهرستان واقع شده است .

3– ارجاع نامه نیابت به مجتمع قضائی مورد تقاضا و دریافت دستور کارشناسی توسط احدی از کارشناسان رسمی دادگستری برای ارزیابی ملک مذکور .

4– در صورتی که مبلغ ارزیابی ملک مورد نظر توسط کارشناس حداقل به میزان قرار وثیقه تأمین گردید، با اخذ دستور بازداشت سند ، از مقام قضائی محترم نسبت به بازداشت ملک مذکور ازطریق اداره ثبت اسناد و املاک اقدام می شود .

5– نامه بازداشتی اداره ثبت و اسناد به انضمام نامه کارشناسی و اوراق قبولی قرار ، معمولأ با پست قضائی به مرجع صادر کننده ارسال می شود .

شما عزیزان در مجموعه ما ، در ابتدا با مشاورین تماس گرفته و قبل از حضور در دفتر ، با مشاورین ما در رابطه با پرونده خودتان مشاوره می نمائید و در صورت احراز شرایط پرونده ، در دفتر گروه مشاورین حضور یافته و نسبت به تنظیم قرارداد اجاره سند اقدام می نمائید .

همانگونه که در بالاتر هم اشاره شده است تنظیم قرارداد اجاره سند عطف به ماده 10 قانون مدنی صورت خواهد گرفت . لذا شما و مرجع اجاره دهنده در طی یک قرارداد کاملا قانونی ، مراحل تودیع وثیقه را انجام خواهید داد .

بقیه مراحل این پروسه ، تماما زیر نظر کارشناسان و وکلای مجموعه انجام خواهد شد تا مطلوب شدن نتیجه نهایی به لطف خداوند .

لذا اگر برای شما نهایتا سوال این است که چگونه به دفاتر اجاره سند اعتماد کنیم ، هم از لحاظ صحت عملکرد و هم از لحاظ پشتیبانی مناسب ، باید گفت تعداد مراجع معتبر اجاره دهنده سند و ضمانت نامه در کشور بسیار کم هستند . متاسفانه تعداد اشخاص ثالث و غیر مسئول در این زمینه بسیار زیاد شده است .

لذا در قدم اول دقت و تحقیق در رابطه با نحوه عملکرد این مرجع حتما انجام شود . حتی گروه مشاورین کارگزاران با چندین سال سابقه و آزادی صدها کیس ، و هزاران مشاوره موفق در این زمینه ، حتما به شما برادرانه توصیه دارد تا حتی قبل از شروع به کار با مجموعه ما هم تحقیق کنید ، با مشاورین تماس گرفته و مشاوره نمائید .

به این دلیل که شما درمسیر آزادی عزیزان خود با مشکلات دیگری هم مواجه نباشید . هرگز به اشخاص ثالث و غیر مسئول در این زمینه اعتماد نکیند به این دلیل که در طی این چندین سال ، صدها مورد اجاره سند تحت شرایطی که سند شرایط لازم را برای ضمانت نداشته و یا اصلا متعلق به جا و مکان خاصی نبوده باعث دو چندان شدن مشکلات و هدر رفت زمان و هزینه شده است .

لذا در این مورد حتما خواهشمندیم با دفاتر و مراجع معتبر که این کار را انجام می دهند همکاری نمائید .

در صورت نیاز به مشاوره بیشتر و پاسخ به سوالات همه روزه با ما تماس بگیرید .


گروه مشاورین کارگزاران
برچسب های پست :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *